MammaPrint

 

Türkiye Tek Yetkili Distribütörü

MAMMAPRINT® 70-GEN MEME KANSERİ NÜKS TESTİ

MammaPrint 70-Gen meme kanseri nüks testinin amacı, meme kanseri metastazıyla ilişkili 7 kritik genetik yolağı (70 asıl geni, 465 referans geni) mercek altına alarak, hangi hastaların kemoterapiye uygun olduğu hangi hastaların ise kemoterapi almasına ihtiyaç olmadığını tespit etmektir.

70-Gen Testi (MammaPrint) sonuç verisinde, Gri Alan (Intermediate Risk) sonuçlar veren diğer genomik testlerin aksine Düşük Risk (Low Risk) ya da Yüksek Risk (High Risk) olarak kesin veriler bulunur.

Bu sonuçlar tüm diğer faktörlere ek olarak, size ve doktorunuza en uygun meme kanseri tedavi kararlarını vermenizde yardımcı olur.

Yaklaşık Hastaların Yarısının Gereksiz Kemoterapi Almasını Engeller

Yapılan çalışmalar neticesinde, geleneksel veriler ile yüksek klinikopatolojik özelliğe sahip hastaların %46’sı MammaPrint testi sonucunda düşük riskli saptanarak kemoterapi almaktan kurtulmuştur.(6693 hastayla yapılan MINDACT çalışmasına dayanmaktadır.)

 

MINDACT çalışması hakkında daha çok bilgi.

Sonuçlar; Düşük Risk Veya Yüksek Risk  (Gri Alan Yok)

Kolay anlaşılır bilgilere sahip olmak, doktorunuza ve size en uygun tedavi yönetimi kararlarını vermenizde yardımcı olur.

MammaPrint’in ikili (Düşük Risk-Yüksek Risk) sonuçları, diğer genomik testlerde %39’a kadar karşılaşabileceğiniz belirsizliği (Gri Alan) ortadan kaldırır. 3

ASCO 2016’da Sunulan Prospektif PROMIS Çalışması Sonuçlarına Göre

Oncotype DX testi yapılan ve Gri zonda (intermediate) sonuç çıkan 840 erken evre meme kanseri hastasına MammaPrint Testi yapılmış ve bu hastaların %45’i Düşük, %55’i Yüksek Riskli çıkmıştır. Gri zonda sonucu olan hastalar MammaPrint ile neredeyse yarı yarıya düşük risk-yüksek risk olarak ayrılmıştır.MammaPrint testi hastalara net sonuçlar vermektedir.4

MammaPrint FDA Onaylıdır 

70-Gen Meme Nüks Testi olarakta bilinen MammaPrint, 5 yıl içinde hastanın uzak metastaz (yayılma) riskini değerlendirmek için formalin-sabit parafine gömülü (FFPE) meme kanseri doku örneklerinden (fresh/taze doku gerekmez) elde edilen gen ifade profillerini kullanarak merkezi bir laboratuarda gerçekleştirilen FDA onaylı bir testtir.

Test sonuçları, diğer klinik patolojik faktörler ve standart tıp uygulamaları ile birlikte kullanılmalıdır.

NCCN Kılavuzu Kategori 1 Seviyesinde (En Üst Seviye) MammaPrint Testini Önermektedir

NCCN, ER pozitif, lenf nod negatif veya lenf nod pozitif (LN +1/+3) hastalar dahil olmak üzere, erken evre meme kanseri hastaları için Kategori 1 seviyesinde sadece MammaPrint Meme Kanseri Nüks Testini önermektedir.

Tümörünüz EŞSİZ, TEDAVİNİZ de öyle olmalı.

Sıkça Sorulan Sorular
Genomik Test Nedir?

API –>