Blog

MammaPrint

 

Türkiye Tek Yetkili Distribütörü

MAMMAPRINT® 70-GEN MEME KANSERİ NÜKS TESTİ

MammaPrint testinin amacı, meme kanseri metastazıyla ilişkili 7 kritik genetik yolağı (70 asıl geni, 465 referans geni) mercek altına alarak, hangi hastaların kemoterapiye uygun olduğu hangi hastaların ise kemoterapi almasına ihtiyaç olmadığını tespit etmektir.

MammaPrint sonuç verisinde, Gri Alan (Intermediate Risk) sonuçlar veren diğer genomik testlerin aksine Düşük Risk (Low Risk) ya da Yüksek Risk (High Risk) olarak kesin veriler bulunur.

Bu sonuçlar tüm diğer faktörlere ek olarak, size ve doktorunuza en uygun meme kanseri tedavi kararlarını vermenizde yardımcı olur.

Yaklaşık Hastaların Yarısının Gereksiz Kemoterapi Almasını Engeller

Yapılan çalışmalar neticesinde, geleneksel veriler ile yüksek klinikopatolojik özelliğe sahip hastaların %46’sı MammaPrint testi sonucunda düşük riskli saptanarak kemoterapi almaktan kurtulmuştur.(6693 hastayla yapılan MINDACT çalışmasına dayanmaktadır.)

 

MINDACT çalışması hakkında daha çok bilgi.

Sonuçlar; Düşük Risk Veya Yüksek Risk  (Gri Alan Yok)

Kolay anlaşılır bilgilere sahip olmak, doktorunuza ve size en uygun tedavi yönetimi kararlarını vermenizde yardımcı olur.

MammaPrint’in ikili (Düşük Risk-Yüksek Risk) sonuçları, diğer genomik testlerde %39’a kadar karşılaşabileceğiniz belirsizliği (Gri Alan) ortadan kaldırır. 3

MammaPrint FDA Onaylıdır 

MammaPrint, 5 yıl içinde hastanın uzak metastaz (yayılma) riskini değerlendirmek için formalin-sabit parafine gömülü (FFPE) meme kanseri doku örneklerinden (fresh/taze doku gerekmez) elde edilen gen ifade profillerini kullanarak merkezi bir laboratuarda gerçekleştirilen FDA onaylı bir testtir.

Test sonuçları, diğer klinik patolojik faktörler ve standart tıp uygulamaları ile birlikte kullanılmalıdır.

Tümörünüz EŞSİZ, TEDAVİNİZ de öyle olmalı.

Sıkça Sorulan Sorular
Genomik Test Nedir?

Devamı Paylaş

Blueprint

Türkiye Tek Yetkili Distribütörü

Blueprint® 80-Gen Moleküler Alt Tipleme Testi

BluePrint fonksiyonel moleküler alt tipleme, meme kanserini üç farklı alt tipe sınıflandırır; her birinde uzun vadeli sonuçta ve neoadjuvan kemoterapiye yanıtta belirgin farklar olan Luminal( Tip A, Tip B), HER2 ve Bazal tip.

BluePrint Moleküler Alt Tipleme Testi, tümörün yolaklarını derinlemesine inceleyerek gizli tümör biyolojisinin ortaya çıkarmasını sağlar.

Geleneksel alt tiplemeler (IHC ya da FISH gibi)  hücre yüzey özelliklerine bakarak bir tümörün davranışı hakkında bilgi verirken, Moleküler alt tipleme/Blueprint hangi genlerin gerçekten tümörün davranışını harekete geçirdiğini belirleyerek tümörün nasıl davranacağı hakkında derinlemesine bilgi verir.

BluePrint, meme kanserinin Luminal tip (A veya B), Bazal tip veya HER2 tipi olup olmadığını belirler. Böylece tümörün karakterini tam olarak ortaya koyarak, hastanın en uygun tedavileri almasını sağlar.

Tümörünüz EŞSİZ, TEDAVİNİZ de öyle olmalı.

Sıkça Sorulan Sorular
Genomik Test Nedir?

 

Devamı Paylaş

PD-L1

Bir çok kanser tipinde PD-L1 ekspresyonu saptanmıştır.PD-L1 hem tümör hücrelerinde (TC) hem de tümör-infiltre eden immun hücrelerde (IC) yaygın olarak eksprese edilmektedir.

 

Devamı yapım aşamasındadır.

Devamı Paylaş

BRCA 1/2

Eğer bir kadın BRCA1 veya BRCA2 geninde tehlikeli bir mutasyon taşıyorsa, bu bireyin hayatı boyunca meme ve/veya yumurtalık kanseri geliştirme riski büyük ölçüde artmıştır.

 

Devamı yapım aşamasındadır.

Devamı Paylaş
API –>